Etiket Arşivi: web

“En Az”a Vurgu

“Az, çoğa karışınca çok olur.” B. Necatigil Az önce bir sosyal mecra sitesinde hesap açtım. Sayfada “en fazla ziyaret edilen”, “en fazla okunan”, “en fazla yorumlanan” hesapların vurgulandığı bir bölüm var. Bir kaç yıldır blog yazan biri olarak aklıma yeni bir fikir geldi. Neden hep “en fazla”lar vurgulanır. Oysa fazla ziyaret edilen zaten ziyaret ediliyordur,… Okumaya devam et »

Dizimag

Geçtiğimiz hafta bilgisayar mühendisi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine incelediğim bir dizi sitesinden bahsedeceğim. Olup olmadık reklamlar, görüntü kalitesi sorunları ve eksik parça sıkıntıları dolayısıyla oldum olası netten online dizi izlemek yerine, torrent aracılığı ile (program olarak utorrent ve arama için de genelde torrentz.com’u kullanıyorum) diziyi önce bilgisayara indirip ardından divxplanet.com aracılığı ile uygun altyazının bulunması… Okumaya devam et »

Bloxoo’dan veda

Açıldığı yıldan bu yana üyesi olduğum ve dönem dönem takip ettiğim siteden gelen e-postayı sizlerle de paylaşmak isterim. Bloxoo kişisel blogumun tanıtımına katkıda bulunmuştur, bloxoo aracılığı ile pek çok farklı blog tanıma imkanım oldu. EnginDergi yazarlarımızdan birisi ile de Bloxoo aracılığı ile tanışmıştık. Kendilerine blog dünyasına verdikleri hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür ederim.