Etiket Arşivi: sanat

Amnesic Void Sergisi

Amnesic Void “Bellek Kaybı” fotoğraf sergisi 18 Ekim – 13 Kasım 2012 tarihleri arasında Çetin Emeç Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini bekliyor… Deniz Denizel’in küratörlüğünde gerçekleşen sergi; Fırat Neziroğlu, Ali Yaşar İşgören, Serkan Ergün, Ayberk Olgay, Mehmet Çeliksan, Atilla Alpar, Deniz Yıldırım ve Kaan Atamer’in çalışmalarını barındırıyor. EnginDergi yazarlarından Deniz Denizel‘in küratörlüğünü üstlendiği Amnesic Void isimli serginin… Okumaya devam et »

Camille

Kuruculuğunu Ebru Sagay’ın yaptığı Tiyatro Nienor, yeni sezona ‘Camille’ oyunuyla merhaba diyor. İlk kez 15 Ekim Cuma günü İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun öncesi Best Western Otel’de Camille’nin tanıtımı yapıldı. Tiyatro Nienor, hayatını, toplumun bir kadın olarak kendisine biçtiği rolü redderek, karşısındaki engellere gücünün yettiği yere kadar mücadele ederek geçiren Camile Claudel’in içindeki fırtınaları,… Okumaya devam et »

Balıkesir Sanat Merkezi

Balıkesir’in ilk özel tiyatrosu olan Balıkesir Kent Oyuncuları elverişli çalışma şartları ve şehrin kültür sanat faaliyetlerine ihtiyacını daha rahat karşılayabilmek adına Balıkesir Sanat Merkezi’ni kurdular. Balıkesir Sanat Merkezi’nde Tiyatro, Müzik ve Dans başta olmak üzere bir çok aktivite ve kurs düzenlenmektedir. 120 kişilik tam donanımlı çok amaçlı salonları; eğitim seminerleri, bayi toplantıları, konferanslar, mezuniyetler, okuma… Okumaya devam et »