e-dergi hakkında

Merhaba Sevgili Dostlar,

Steve Jobs‘ın da dediği gibi, yaşamımızda geriye doğru baktığımızda noktaların nasıl birleştiğini daha net görebiliyoruz. Her daim dile getirdiğim “bilgi paylaşıldıkça büyür! (mutluluk da öyle…)” sözünden esin aldığım projeme ilgi gösteren ve bu oluşuma destek veren kişilere teşekkür ederim.

Bir çok insanın okul/iş yaşantısı veyahut benzeri nedenlerle vakit ayıramadıkları içsel yolculuğa çıkmak için sık imkân bulmaktayım. Hayata dair sorgulama sürecinde edindiğim deneyim ve yaşam sevincimi, yaşantım boyunca zaman zaman farklı şekillerde çevremle paylaşıyor olmaktan keyif alıyorum. Bununla birlikte çeşitli oluşum ve derneklerle de hem öğrencilere hem de sağlık sorunu olan insanlara elimden geldiğince destekte ve yardımda bulunmayı sürdürmekteyim.

2008 yılında tohumları atılan e-dergi projesi yeni açılımlara gebeydi ve bir çok yeni kazanım sağlamama vesile oldu. Bir yandan içerik bir yandan da biçim ile ilgili araştırmayı keyif alarak yaptım. (İnsanın sevdiği işi yapması kadar mutluluk verici bir şey var mıdır ki…) Bu güne dek gerçekleştirmiş olduğum paylaşımları biraz daha derli toplu, düzenli ve bir parça daha profesyonel hale getirmek ve ilgilenen kişilerle paylaşmak istedim. Böylelikle; aylık olarak yayımlanan bir dijital dergi olan ENGiNdERgi hayat buldu.

Amacım oluşan yapı ile kendimle birlikte çevreme ve topluma katma değer sağlamaktır.

01ocak2009, yani yeni bir yılın ilk günü.

Temennim, yalnızca yeni yılı değil, yılbaşı ya da yaş günü gibi özel günlerde hissettiğimiz yaşam sevinci ve coşkuyu hayatımızın her yeni gününe yansıtmayı başarabilmemiz. Unutmayalım, bugün hayatımızın geri kalanının ilk günü! YENİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN. Beraberce, nice mutlu günlere…

facebook
Sevgi ve Saygılarımla
Engin Enginer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir