Dizimag

| 20 Şubat 2012

dizimagGeçtiğimiz hafta bilgisayar mühendisi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine incelediğim bir dizi sitesinden bahsedeceğim. Olup olmadık reklamlar, görüntü kalitesi sorunları ve eksik parça sıkıntıları dolayısıyla oldum olası netten online dizi izlemek yerine, torrent aracılığı ile (program olarak utorrent ve arama için de genelde torrentz.com’u kullanıyorum) diziyi önce bilgisayara indirip ardından divxplanet.com aracılığı ile uygun altyazının bulunması süreci ile takip ettiğim dizileri izleme keyfini sürüyordum. Ancak bu alışkanlığım son günlerde değişmekte.

Değişmekte, çünkü Dizimag harika bir performans ortaya koyuyor. Gerek oluşturdukları sistem gerekse sundukları kalite açısından mutlaka incelenmesi gereken bir site. Basit bir şekilde üye olarak takip ettiğiniz diziler için “takip listesi” oluşturmanıza olanak tanıyor. Böylece o dizinin yeni bölümü yayınlandığında bir bildirim e-postası alıyorsunuz. İzlediğiniz bölümleri otomatik olarak işaretliyor ve bir sonraki ziyaretinizde nerede kaldığınızı anımsamak zorunda kalmıyorsunuz. Dizi izlemek için sunduğu opsiyonlar da oldukça güzel, flash yerine htlml5 kullanımı (yalnızca Google Chrome’da), gece diziyi izlerken tam ekrandan çıktığınızda ekran ışığının gözünüzü almaması için site ışığını karartma butonu, diziyi Türkçe altyazılı olduğu gibi İngilizce altyazılı da izleyebilme imkanı, izlediğiniz diziyi bilgisayara indirme seçeneği, hatta daha da ileri giderek dizi içerisinde çalan şarkıları sağ alt köşede listeleyerek YouTube’da arama ve dinleme imkanı sunmuşlar.

Sistemi ben kursam daha iyisini yapamazdım herhalde. :) Dizimag ekibini tebrik ediyor ve yerli/yabancı dizi takipçilerine bu siteyi tavsiye ediyorum. Dizimag.com

Ek [2013]: Site çeşitli sebeplerle dizimag.com adresinden dizi-mag.com adresine taşınmıştır.

Ek [2014]: Warner Bros’un açtığı dava sonucu siteye erişim engellenmiştir. (Yastayız!)

Ek [2015]: Divxplanet.com sitesi altyazi.org adresine taşınmıştır.