Dijital Hizmetler

| 04 Haziran 2024

Dijital HizmetlerÜniversite mezuniyetim sonrasında aldığım çeşitli iş tekliflerini sağlık şartlarımdan dolayı reddetmek zorunda kalsam da, 2008 yılında aldığım eğitmenlik teklifi “ben bu işi zaten kendimce yapıyorum, nasıl daha fazla insana ulaşabilirim?” farkındalığı yarattı ve bu motivasyonla bir yolculuğa çıkmama vesile oldu.

2000 yılında açtığım amatör blog’u saymazsak ilk kez 2008 yılında kendime ait bir web sitesi hazırlamaya başladım. Teknolojiye olan ilgim, temel html bilgim ve araştırmalarım sonucu bir içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress ile tanıştım. Akabinde 2008’den beri yayın hayatına devam eden Türkiye’deki ilk e-dergi’lerden biri olma özelliğine sahip bir dijital dergi olan EnginDergi ortaya çıktı.

Yıllar boyu süren yolculukta günümün büyük bölümü evde istirahat ile geçtiğinden ekran karşısında daha sık zaman geçirmeye başladım. Bu sayede web konularıyla ilgili hem teknik hem pratik anlamda gelişim sağlama fırsatım oldu.

GitHub CEO’su Chris Wanstrath’ın da dediği gibi “Kodlamanın geleceği, hiç kodlama yapmamaktır.” doğrultusunda -özellikle pandemi süreciyle birlikte- dijital dünya büyük bir evrime sahne oldu. Tasarım konusunda Canva gibi harika uygulamalar ortaya çıktı. Yapay zeka çalışmaları konuyu bambaşka boyutlara taşıdı.

Başlarda yalnızca eşe dosta web konularında yardımcı olma çabası 2020 yılında yeniden şekillenmeye başladı ve ortaya çıkan çalışmalar 2022 sonlarında yeni bir şekle büründü: Enginer Dijital Hizmetler

Enginer Dijital Hizmetler aracılığı ile blog açmak, kişisel web sitesi sahibi olmak, kurumsal tanıtım sitesi hazırlatmak, e-ticaret sitesi yaptırmak ve dijital marka oluşturmak isteyenlere yardımcı olmak için çalışıyorum.

Bu süreçte, almış olduğum akademik eğitimlerin (İşletme, Medya ve İletişim, Marka İletişimi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Yönetim Bilişim Sistemleri) katkısı, teknolojik bilgi birikimim ve takıntılı kişilik yapımım işlere yansıması neticesinde ortaya çıkan projelerin gördüğü takdir en büyük övünç kaynağım haline geldi.

Sizin de bir web projesine ihtiyacınız varsa enginer.com.tr üzerinden bazı örnek çalışmalarımı inceleyebilir, engin@enginer.com.tr e-posta adresi aracılığı ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir