Camille

camille01Kuruculuğunu Ebru Sagay’ın yaptığı Tiyatro Nienor, yeni sezona ‘Camille’ oyunuyla merhaba diyor. İlk kez 15 Ekim Cuma günü İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun öncesi Best Western Otel’de Camille’nin tanıtımı yapıldı.

Tiyatro Nienor, hayatını, toplumun bir kadın olarak kendisine biçtiği rolü redderek, karşısındaki engellere gücünün yettiği yere kadar mücadele ederek geçiren Camile Claudel’in içindeki fırtınaları, tutkuları, nefreti, hayalleri ve kabusları arasında nasıl sıkıştığını anlatan oyun ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Eda Erdem’in yazdığı, Kaan Basmacıoğlu’nun yönettiği iki perdelik tek kişilik oyunda Camille Claudel’i Ebru Sagay canlandırıyor.

15 Ekim’de başlayıp, şubat ayı sonuna kadar gösterimi devam edecek olan ‘Camille’ her cuma İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Oyun ayrıca 19 Ekim’de İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde, 25 Ekim’de Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde, 27 Ekim’de ise Güzelyalı Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Fırsat yaratmanızı ve arkadaşım Ebru’nun muhteşem performansını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

camille02
camille03

“Bir avuç toğrağı yoğurmayı bile bilmeyenler.
Duygusuz yavan insanlar.
Bu benim ruhum en kutsal varlığım…
Bunlar çalışma saatleri. Ruhumun yandığı saatler.
Siz yiyip içerken, dalga geçerken, oburca tıkınırken, ben heykelimle yalnızdım..
Ve yavaş yavaş akan benim hayatımdı..
Bu toprağın derinliklerine kanımı… akıtıyordum…”
Camille Claudel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir