bö!2010

| 10 Nisan 2010

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da “Kişisel Bloglar Kategorisi”nde katılım gösterdiğim “Blog Ödülleri 2010″da yapılan değerlendirmelerin ardından, yarışmaya kabul edilen adayların oylanması sürecine bugün itibariyle başlanıldı.

İlk kez 2008 yılında düzenlenen Blog Ödülleri’nde bu yıl da heyecan devam ediyor! 10 Mart’ta başlayan kayıt sürecinin ardından, İnternet kullanıcılarının vereceği oylarla, kendi kategorisindeki en iyi bloglar seçilecek. 10 – 30 Nisan arası yapılacak oylamaların ardından; yarışma, 8 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlik ve sonrasındaki ödül töreni ile tamamlanmış olacak.

Türkiye’de sayıları hızla artan bloglar, güçlü ve sürekli güncellenen içerikleri ile sadece sosyal medyanın değil aynı zamanda interaktif pazarlama iletişiminin de en önemli öğelerinden biri haline gelmiştir. Türk sosyal medyasının gelişimine ve bloglarda sürekli, kaliteli ve özgün içeriklerin artmasına katkıda bulunma amacıyla organize edilen Blog Ödülleri ile Türkiye’de internet sektörünün de ilerlemesine yardımcı olmak hedefleniyor.

Blog; istedikleri şeyleri, istedikleri şekilde yazan insanların, teknolojik açıdan fazla bilgi sahibi olmadan oluşturabildikleri, günlüğe benzeyen web sitelerinin genel adıdır. İngilizce’deki “web”(ağ) ve “log”(yazılı kayıt) kelimelerinin birleşmesinden oluşan weblog kavramı zamanla yaygınlaşarak blog(ağ günlüğü) olarak anılmaya başlamıştır.

Gelişmeler

– 10.04.2010: Oylama sürecinin başladığı ilk saatler itibariyle sistem yoğunluğu sebebi ile siteye rahatlıkla erişim ya da sitede işlem yapmak pek mümkün olmuyor. Yetkililer bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirttiler.

– 11.04.2010: Ertesi gün itibariyle erişim sıkıntısı ortadan kalktı ve sistem sorunsuz biçimde çalışmaya başladı.

– 30.04.2010: Oylama süreci sona erdi. Toplamda 13591 kullanıcı, 35195 oy kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir