bilişim zirvesi

| 17 Mayıs 2009

com_logoBilişim sektörünü etkin kullanan firmalar ile üniversite öğrencilerini bir araya getirmeyi amaçlayan Kariyer ve Yönetim Kulübü, Bilişim Zirvesi’ni düzenliyor.

Projenin Adı
Bilişim Zirvesi ‘09
Değişim, Gelişim, Bilişim !

Projenin Hedefi
Bilişim sektörünü etkin kullanan firmalar ile üniversite öğrencilerini bir araya getirip, üniversite öğrencilerinin bilişim alanındaki yerini belirlemek ve kişisel gelişim misyonumuza hizmet etmek.

Projenin Özeti
Bilişim (bilgi ve iletişim) teknolojilerinin günlük hayatta payını arttırdığı 1990’lı yılların sonlarına doğru ülkemizde de dünyaya paralel olarak bilişim teknolojileri ile ilgili büyük yatırımlar yapılmaya başlanmıştır. Bilişim, işletmelerin ürün ve hizmetlerinin değerini arttırmak ve piyasada daha etkili rekabet etmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bilişim Zirvesi’09 iki tam gün olarak gerçekleşecek olup; “her 2 günde birer sertifikalı eğitim”, “6 tane firma” ve “bilişim sektörünün önde gelen kişileri tarafından gerçekleşecek paneller” ve “firmaların prezentasyonu” şeklinde gerçekleşecektir. Sektörün öncü şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan bu projede, şirketlerin pazarlama, insan kaynakları v.b. gibi departmanlardaki yöneticiler, çeşitli seminer ve sunumlarla üniversitemizdeki öğrencilerin kariyer hedeflerini ve vizyonlarını genişletme konusunda katkı sağlayacak, aynı zamanda yeni teknolojiler hakkında bilgi alınması hedeflenecektir. Bilişim teknolojilerinin şirketin yönetimiyle ilgili katkılarını içeren eğitimler düzenlenerek bu konu hakkında bilgi sahibi olma şansını yakalamak amaçlanmaktadır. Bilişim sektörü sadece teknik bir yapıya değil aynı zamanda pazarlama, satış, insan kaynakları gibi yönetimsel alanlarda da aktif bir katkı sağlamaktadır. İşte bu bağlamda yapılacak çalışmalar sonucunda “Bilişim sektöründe iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencilerinin yeri nedir? ” sorusuna yanıt bulunabilecektir.

Projenin Amaçları
Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Türkiye çapındaki bilinirliğine ve önemine katkıda bulunmak, Teknolojinin iş dünyasında daha etkin kullanımını arttırmak, Hızla gelişmekte olan teknoloji dünyasının iş dünyasına sunduğu fırsatları üniversite ortamına taşıyarak yeni fikir ve bilgi sistemlerin oluşmasında katkıda bulunmak, Üniversite öğrencilerine konusunda uzman eğitim firmaları tarafından eğitimler verilerek öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, Firmaların talepleri doğrultusunda CV havuzu oluşturulup yeni iş olanakları sağlamak, Bilişim sektörünün önde gelen yöneticileriyle öğrencileri bir araya getirerek fikir paylaşımını sağlamak, Günlük hayatta karşılaştığımız teknoloji ile ilgili olumsuz düşünceleri daha sorgulanabilir hale getirerek çözüm yolları aramak, Yeni gelişmiş teknolojik sistemlerin üniversite öğrencileri tarafından daha yakından tanınmasını sağlamak.

Organizasyon Programı

21 Mayıs 2009 Perşembe
12:30 – 13:45 Türkiye’nin Üniversiteli ve Yeni Mezun İK Platformu Kariyergenc.com
14:00 – 15:30 İztem, e-CRM eğitimi(sertifikalı)
15:45 – 17:00 İnternet Reklamcılığı ve Google İnternet Reklam Optimizasyonu Gonet

22 Mayıs 2009 Cuma
11:30 – 12:45 Turkcell, 3G ile Bağlan Hayata
13:00 – 14:00 İztem, ERP eğitimi(sertifikalı)
14:15 – 15:15 Cisco System İP-Phone
15:30 – 17:00 Bilgi Çağında İnternet Girişimciliği, Cvyolla.com, Botego.com, ideshot.com

Yer
Dokuz Eylül Üniversitesi,
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
Dokuzçeşmeler Kampüsü,
Konferans Salonu
Buca – İZMİR

İletişim
İnsan Kaynakları Koordinatörü Hüseyin Sayın
insankaynaklari@kykonline.com
Tel: 0(232)442 45 52

bzkyk