Balıkesir Sanat Merkezi

| 10 Ağustos 2010

bsmBalıkesir’in ilk özel tiyatrosu olan Balıkesir Kent Oyuncuları elverişli çalışma şartları ve şehrin kültür sanat faaliyetlerine ihtiyacını daha rahat karşılayabilmek adına Balıkesir Sanat Merkezi’ni kurdular.

Balıkesir Sanat Merkezi’nde Tiyatro, Müzik ve Dans başta olmak üzere bir çok aktivite ve kurs düzenlenmektedir. 120 kişilik tam donanımlı çok amaçlı salonları; eğitim seminerleri, bayi toplantıları, konferanslar, mezuniyetler, okuma bayramları vb. faaliyetler için de şehir halkının hizmetindedir.

bsm01Tiyatro: Çocuk Oyunları, Yetişkin Oyunları, Kurslar

Müzik: Şan Dersleri, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Çocuk Korosu Çalışmaları, Enstrüman (yaylı, nefesli, üflemeli, vurmalı, tuşlu)

Dans: Bale, Tango, Samba

bsm02

Balıkesir Kent Oyuncuları kurucusu olan Genel Sanat Yönetmeni Onur AYAN’ın paylaşımını sizlere aktarmak isterim.

Kentimizin sosyo-ekonomik büyümesine paralel olarak sosyo-kültürel hayatında da önemli gelişmeler meydana gelmektedir. İçinde yaşadığımız kentin ekonomik gelişmişliği o kentin başta tiyatro olmak üzere diğer sanatsal çalışmalarının hangi düzeyde olduğu ile doğrudan ilgilidir. Balıkesir’imizin yıllardır özlemini duyduğu ve önemli bir ihtiyacı olan ilk özel tiyatro “BALIKESİR KENT OYUNCULARI” 2007 yılından bu yana sanatseverlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluş amacımız toplumumuzun kalitesiz ve seviyesiz sanat ürünleriyle buluşmasını önleyerek onlara daha kaliteli, daha değerli ve daha özgün sanat eserleri sunmak,özellikle gençlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Kurulduğumuz tarihten bu yana çocuk ve yetişkinlere yönelik oyunları, her sezonda defalarca oynayarak genç nesillere tiyatroyu sevdirdiğimiz gibi kentimizin sosyal hayatına yeni bir renk getirdiğimizi düşünüyoruz. Kuruluş aşamasında başta belediyemiz olmak üzere bazı sanatsever özel sektör temsilcilerinden önemli ölçüde destek görmemiz bizlere hem güç verdi hem de inancımızı arttırdı.

Bu vesileyle tiyatromuzu genişletip yeni yerimizde “BALIKESİR SANAT MERKEZİ” adı altında çalışmalarımıza devam etme kararı aldık. Başta öğrenciler olmak üzere her meslek grubundan insanların amatörce bir ruhla bir araya gelerek profesyonelce çalışmalar yapacağı sanat merkezimiz, şehrimizin kültür ve sanat hayatına yeni bir ivme kazandıracaktır.

Saygılarımızla…

Genel Sanat Yönetmeni
Onur AYAN

bsm03Faaliyetlerine başlayan Balıkesir Sanat Merkezi ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak ve etkinliklere katılmak için aşağıda yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Onur AYAN ve Kent Oyuncuları’na Balıkesir’e Balıkesir Sanat Merkezi’ni kazandırdıkları için teşekkür eder, çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

Telefon: 0(266) 245 45 99
e-Posta: info@balikesirsanatmerkezi.com
Adres: Akıncılar Mahallesi, Yalkır Caddesi, No:40 BALIKESİR

balikesirsanatmerkezi.com