50 Yılın Yükselen Enerjisi: AYGAZ

| 19 Kasım 2012

AygazAygaz ve Değerlere Saygı

Sizlere başımdan geçen ve hayatta hala kadirşinas insanların varlığına dair umudumu sürdürmeme vesile olan küçük ama anlamlı bir olaydan bahsedeceğim.

10 Kasım 2012 Cumartesi günü Saat 09.05’te Ata’ya saygı duruşuna başladığım sırada her zaman olduğu gibi gözlerim doldu. Bununla birlikte gözüm o sırada caddeden geçen araçların durmayışlarına da takıldı ve hayıflandım. Derken yoldan geçmekte olan bir Aygaz servis aracının şoförü aracını sağa çekerek aracından indi ve sirenler sona erene kadar bir eliyle kornaya basarak saygı duruşunda bulundu. (Sonrasında diğer araçlar da durarak saygı duruşuna riayet etmişler ama benim durduğum açıdan farkına varamadım.)

Bu durumdan ötürü Twitter’da bir paylaşımda bulunma gereksinimi hissettim.

Asıl ilginç olan ertesi gün Aygaz’dan bir e-posta almış olmamdı. Tweetimden ötürü Aygaz Kurumsal İletişim Müdürü Devrim Bey’den bizzat gelen e-postada; inisiyatif alarak böylesi anlamlı bir davranış sergileyen çalışanlarına erişim için benden bilgi talebinde bulunuldu. Ertesi gün Sn. Devrim Çubukçu ile gerçekleştirdiğimiz telefon görüşmesinde ilgili şahsa ulaşıldığı ve gerekli ödüllendirmenin yapıldığını öğrendim. Açıkçası günümüzde pek sık rastlayamadığımız bu iki anlamlı hareketten ötürü firmanın hem servis şoförü hem de kurumsal iletişim müdürünün tutumu beni ziyadesiyle etkiledi.

Beni tanıyanlar bilir; beğendiğim ve faydasını gördüğüm markaların haklarını her zaman için savunur ve tanıtımlarına katkıda bulunmaya çalışırım. Ki kendimi bildim bileli evimizde kullanılan Aygaz artık benim için sadece ‘kalite’ ve ‘güven’ değil daha pek çok anlamı da bünyesinde barındıran bir marka haline geldi.

Koç Topluluğu’nun, LPG sektöründe faaliyet gösteren ilk ve en büyük şirketi Aygaz, 1961 yılında kurulmuştur. Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) temini, stoklanması, dolumu, dağıtılması, satış ve satış sonrası hizmetlerin yanı sıra iç ve dış pazarlara yönelik gaz aletleri ve aksesuarları ile konfor cihazlarını üreten Aygaz’ın kuruluşundan bu yana temel felsefesi, tüketiciye ürün ve hizmet olarak en iyisini sunmak olmuştur. Aygaz, tüm hizmetlerinde müşteri memnuniyeti ilkesinden hareketle sektörde yarım asırdır liderliğini sürdürmektedir.

Derken birkaç gün sonra kapı çaldı ve Aygaz’dan bir kargo paketi geldi. Aygaz’ın 50. Yıl Dergisi, Devrim Bey’in yazdığı teşekkür mektubu ve hoş kahve seti hediyesiydi gelen.

[nggallery id=2]

Böylesi nazik ve anlamlı bir tutumun ardından böylesi bir markanın gönüllü elçisi olunmaz mı! Bir haftalık süreçte yaşadığım gelişmelerden ötürü Aygaz’a olan marka bağımlılığım kat be kat artmış durumda, gerek 51 yıllık şirket geçmişi ve güvenilirlikleri, gerek kalitesi, gerekse böylesi çalışanlar barındırdığı için Aygaz kullanmanızı tavsiye etmekteyim.