10.yılında KYK

| 25 Şubat 2009

Kariyer ve Yönetim Kulübü 10. Yılını Yaşıyor

kyk10Her şey hayal kurduğumuzda başladı… Kariyer ve Yönetim Kulübü (KYK) 1998-1999 ögretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Özgür Camkıran tarafından kurulmuş, Can Dündar’ın “Değişim” paneli ile çalışmalarına başlamıştır. Her aşamasında öğrencilerin yer aldığı Kariyer ve Yönetim Kulübü, kâr amacı gütmeyen gönüllü bir organizasyondur. Bugün 10. yaşında olan kulübümüz yaptıklarını da arkasına alarak hayallerinin peşinden koşmaya ve onları gerçekleştirmeye devam etmektedir…

Kariyer ve Yönetim Kulübü (KYK), strateji ve politikalarıyla daima en önde olmayı hedefler. Bu hedef, yaratıcı ve özerk düşüncelerin kulüp politikalarının belirlenmesinde sağladığı etkinlikle gerçekleştirilir. Kariyer ve Yönetim Kulübü, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Uniaktivite işbirliği ile 2003 ve 2006 yıllarında Türkiye çapında gerçekleşen yarışmada “En Aktif İş ve Kariyer Kulübü” kategorisinde “En Aktif 2. Kulüp” ödülünü almıştır. Bu doğrultuda Kariyer ve Yönetim Kulübü “Türkiye’nin en iyi öğrenci kulübü olmak” vizyonunu gerçekleştirmek yolunda daha kararlı yürümektedir.

Kariyer ve Yönetim Kulübü’nün başarısının temelinde, en değerli kaynağı olarak gördüğü üyeleri ve danışmanları yer alır. Bu başarı, ihtiyaç ve hizmet kalitesine yönelik beklentileri sezen açık fikirli, dürüst, yaratıcılık ilkelerini benimsemiş, iç ve dış eğitimlerle bilgi kalitesini yükseltmiş Kariyer ve Yönetim Kulübü üyelerinin birer takım üyesi bilinciyle davranmalarını sağlamıştır. Kulübümüzde her yıl üyelerimizin bireysel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli eğitimler düzenlenmektedir. Öncelikle her sene başında yeni üyelerimize yönelik bir iç eğitim olan ‘Big Picture’ eğitimiyle kulübü tanımaya yönelik karşılıklı aktarım yoluyla üyelerin kulüp hakkında bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir. Bu eğitimler dışında sene içinde kendi alanında profesyonel eğitimciler tarafından düzenlenen eğitimlerle kulüp üyelerine en yüksek faydayı sağlamak amaçlanır.

Kuruluşundan bugüne yani 10. Yılına kadar en son 8.sini düzenlediği kariyer kongreleriyle üyelerine kaliteli eğitimler sunmakta ve onların çeşitli sertifika programlarına kolayca ulaşabilmelerini ve eğitmenler eşliğinde üyelerin her bakımdan donanmasını sağlanmaktadır. KYK başarısının sırrını fikir üreten ve farklılık yaratan üyelerine borçludur. Her üye yenilikçi bir fikre, her fikir sinerjiye, her sinerji projeye, her proje de gelişime açılır. Bugüne kadar kulübümüzü gelişmesini sağlayan önemli projeler gerçekleştirilmiştir. 2005 yılında “Markanı oluştur, kişiliğini seç, kimliğini yarat, stratejini belirle ve değerini ortaya koy” sloganıyla yapılan ‘Kendi Markanı Yarat’ projesi, 2003 yılında “E-HAFTASI” kapsamında İzmir Hilton Otel’de bilişimin devlerine bir araya getirerek 3 gün boyunca uzman isimlerle e-devlet, e-pazarlama, e-crm konularında paneller düzenlenmiştir. Kariyer fuarları organizasyonlarıyla iş dünyasıyla öğrencileri bir araya getirmek misyonumuza hizmet etmek ve öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda geçtiğimiz yıl düzenlenen “Kariyer Zirvesi’08” projesi gerçekleştirilmiştir.

KYK münazara kongresi, partiler, geziler ve panellerle proje yelpazesini genişletmiştir. Vizyonumuzu gerçekleştirmek adına attığımız adımlarda, KYK’ya daha kurumsal bir kimlik kazandıran binamız ve e-kyk sistemimizle kararlılıkla yürümekteyiz. E-kyk sistemiyle, Kariyer ve Yönetim Kulübü’nün kurumsal kimliğini oluşturan organizasyonel yapısının web tabanlı bir İç Yönetim Sistemi’ne aktarılması, böylece dosyalama sırasında oluşan karmaşayı önlemek, iç denetimi ve raporlamayı kolaylaştırmak, tüm işlerin sistematik bir şekilde yürütülmesini sağlamak amaçlıyoruz. Kariyer ve Yönetim Kulübü dünyaya gelirken “değişim” diyerek konuşmaya başladı ve 10 yıl boyunca her gün her yönden daha iyiye gidebilmek için kendini yeniliklere ve değişimin ufuklarına açtı ve büyük bir azimle kendini yenilemenin, geliştirmenin coşkusunu yüreğinde taşıdı. Bu coşkunun daha nice 10 senelerle yeni nesillere taşınması KYK’nın en büyük hayalidir. KYK, hayalleri asla küçümsemez çünkü daima bilir ki:
HER ŞEY HAYAL KURULDUĞUNDA BAŞLAR.

Doruk Gönen & M.Mevlüt Penekli
Kariyer ve Yönetim Kulubü
AR-GE Takımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir